Стратегічне планування діяльності Установи на наступні 5 років

 

Стратегія щодо розвитку науково-дослідної сфери, наукові пріоритети:
Загальна стратегія розвитку. Проведення наукових досліджень та організація цільової підготовки висококваліфікованих наукових кадрів для установ НАН України, вищих навчальних закладів, науково-виробничих установ та доведення наукових і науково-технічних розробок НАН України до стадії практичного використання, задоволення потреб інноваційного розвитку країни. Проведення роботи з відбору найбільш здібних до наукової роботи студентів згідно із напрямами діяльності Відділення. Організація підготовки студентів з поглибленим вивченням дисциплін за напрямами їхньої майбутньої наукової діяльності. Цільова підготовка студентів старших курсів із залученням їх до наукових досліджень Відділення. Підготовка спільними авторськими колективами підручників, навчальних та методичних посібників для студентів вищих навчальних закладів. Підготовка пропозицій про відкриття нових спеціальностей і спеціалізацій з пріоритетних напрямків розвитку науки та техніки. Забезпечення високої якості наукових досліджень і науково-технічних розробок, систематичне накопичення і узагальнення наукових результатів, створення умов для реалізації творчих можливостей наукового колективу та соціальний захист працівників.


Планується:
• Подальше проведення спільних з університетом наукових досліджень та організація цільової підготовки висококваліфікованих наукових кадрів для установ НАН України, вищих навчальних закладів, науково-виробничих установ та доведення наукових і науково-технічних розробок НАН України до стадії практичного використання, задоволення потреб інноваційного розвитку країни.
• Проведення роботи з відбору найбільш здібних до наукової роботи студентів згідно із напрямами діяльності Відділення.
• Організація підготовки студентів з поглибленим вивченням дисциплін за напрямами їхньої майбутньої наукової діяльності.
• Цільова підготовка студентів старших курсів із залученням їх до наукових досліджень Відділення.
• Підготовка спільними авторськими колективами підручників, навчальних та методичних посібників для студентів вищих навчальних закладів.
• Підготовка пропозицій про відкриття нових спеціальностей і спеціалізацій з пріоритетних напрямків розвитку науки та техніки.
• Забезпечення високої якості наукових досліджень і науково-технічних розробок, систематичне накопичення і узагальнення наукових результатів, створення умов для реалізації творчих можливостей наукового колективу та соціальний захист працівників.


Основні напрями і заходи з вдосконалення та розвитку діяльності Установи:
•Збереження і розвиток наукової інфраструктури.
•Організація і проведення науково-дослідних робіт та цільової підготовки студентів відповідно до затверджених основних наукових напрямів діяльності та поточних (щорічних) планів наукових досліджень і науково-технічних розробок.
• Надання освітніх послуг шляхом підготовки фахівців за різними кваліфікаційними рівнями відповідно до Закону України «Про вищу освіту», сприяння розвитку наукової складової у сфері освіти та залученню талановитої молоді до наукової діяльності.
• Вивчення, аналіз та узагальнення досягнень світової науки за відповідним напрямом і визначення можливості їх використання в усіх сферах суспільного життя.

Стратегія щодо залучення коштів:
Відповідно п.6 спільного наказу Національної академії наук України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка від 28.02.2014 року «Про вдосконалення роботи Відділення цільової підготовки Київського національного університету імені Тараса Шевченка при Національній академії наук України», фінансування спільних наукових проєктів повинно здійснюватися за рахунок бюджетного фінансування Академії та кошти Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Фінансування здійснювалося з 2014 по 2021 лише з боку Національної академії наук. Планується підписання оновленої редакції спільного наказу, в якій буде зазначено паритетну участь університету у фінансуванні спільних проєктів, що надасть можливість залучити додаткові кошти.


На даний момент проводяться дослідження та експериментальні розробки лише у сфері природничих наук та біотехнології, планується розширення області досліджень, а саме впровадження досліджень у сфері суспільних та гуманітарних наук, що також дає можливість залучення додаткового фінансування з боку Університету.

Please publish modules in offcanvas position.